Enron Belgeseli: The Smartest Guys in the Room

Aktif . Gösterim: 6120

Alex Gibney tarafından 2005 yılında yapılan "Enron: The Smartest Guys In The Room" belgesel filmi Enron'un yükseliş ve çöküş öyküsününü derinlemesine anlatıyor.

Fortune Dergisi yazarlarindan Bethany Mclean ve Peter Elkind'in aynı adlı kitabından uyarlanmış olan film Enron'u bir insanlık trajedisi odaklı inceliyor. Şirketin Chairman'i Ken Lay ve CEO'su Jeff Skilling kötüler kutbunda, şirketin çalışanı 20.000 kişi iyi ve mağdurlar kutbunda, arada da pek çok ilginç karakter spektrumu tarıyor.

Yaratıcı fakat temelsiz fikirleriyle şirketin çöküşüne sebep olan, kendi yarattıkları çöküşün geleceğinin de farkında olan Ken Lay ve Jeff Skilling şirket batmadan milyonlarca dolarlık hisselerini satıyor ama emeklilik paraları Enron hisselerinde duran "mavi yaka" iscilerin hayatlari boyunce verdikleri emek Enron hisseleriyle birlikte batıyor. Ken Lay ve Jeff Skilling'in altında çalışanlar etik değerleri çiğnemeye dayanamayıp intihara kadar sürükleniyor ama bu üst düzey! yönetici mahkemelerde "ne yapmışlarsa bizden habersiz yapmışlar, görmedik, duymadık" diyorlar.

Enron- The Smartest Guys In The Room from .. .. Vimeo.

 

 

 

Tags: denetim muhasebe skandalları audit

Muhasebe Skandalları benzer makaleler

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ACCAFIN | MUDEFIN

Vizyon; Muhasebe, Denetim ve Finans alanlarında öncelikli başvuru kaynağı olmaktır.


Misyon; Muhasebe, Denetim ve Finans alanlarında nitelikli yayınlar ile kullanıcıların bilgi ve farkındalık seviyelerinin artmasına yardımcı olmaktır.


Bizi takip edin!


Periyodik bültenler için mail grubuna üye olabilirsiniz

 

MUDEFIN | ACCAFIN Mobile

0
paylaşım!

Bizi takip edin..

Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz...

0
paylaşım!