UEFA Kulüpleri Benchmark Raporu: 2016 Değerlendirmesi

Dr. Ünal ŞERİFLER, SMMM, KGK-BDL, Financial Reporting & Internal Audit Manager | Ata Holding tarafından yazıldı..

UEFA, geçtiğimiz günlerde tüm Avrupa Kulüplerini kapsayan finansal araştırma raporunun 2015/16 sezonunu kapsayan sekizincisini yayınladı. Rapor oldukça detaylı ve grafiklerle desteklenmiş.

Raporu inceledikten sonra iki ayrı kategoride sunmaya karar verdim. Yazımın ilk kısmında, Avrupa Futbolunun teknik direktörler, futbolcular ve takımlar bazında sosyal ve demografik özelliklerini yansıtan istatistikler ve Avrupa Liglerinin genel görünüşleri yer alıyor. İkinci kategoride ise, her bir finansal gösterge kategorisinde Avrupa'nın EN'leri yer alıyor.

Borsa ve Finans Alanında Okunması Gereken 20 Kitap

Dr. Ünal ŞERİFLER, SMMM, KGK-BDL, Financial Reporting & Internal Audit Manager | Ata Holding tarafından yazıldı..

Daha önce hazırladığım "Borsa ve Finans Konularında İzlenmesi Gereken 18 Film"  ve "Borsa ve Finans Konularında İzlenmesi Gereken 15 Belgesel" listelerinin ardından, benzer konuları ele alan ve kesinlikle müthiş keyif veren kitapları da listeledim.

Kitapların ortak  özelliği, piyasalarda yaşanan balonlar, gözü dönmüş bankacı ve yatırımcı davranışları, derecelendirme şirketlerinin çalışma tarzı, borsalar, şirketlerin başvurduğu hile ve suistimal yöntemleri ve ortaya çıkan sonuçları.. Sıralamayı tamamen tesadüfi yaptım.

MUDEFIN | ACCAFIN Mobile