74 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Emeklilik Hayatının MVP’si: Ulysses Lee "Junior" Bridgeman

Aktif . Gösterim: 92

Bir sporcunun parayı kötü yönetmesinin bir haber değeri yoktur ancak başarılı yatırımları olan bir sporcu, haber değeri taşır 😊

Junior Bridgeman bu yüzden bu yazımın konusu oldu.

Emeklilik Hayatının MVP’si: Ulysses Lee Junior Bridgeman

Chicago'da doğup büyüyen Ulysses Lee “Junior” Bridgeman, guard/forvet olarak başladığı kolej ligi basketbol kariyerinde University of Louisville takımında oynadı ve 1974 ve 1975 yılında yılın oyuncusu seçildi.

Bu başarısından sonra LA Lakers tarafından 1975 NBA Draftının 1. turunda seçildi.

Ancak Bridgeman’ın LA kariyeri uzun sürmedi ve draftından yaklaşık 3 hafta sonra takımı onu Kareem Abdul Jabbar'ı transfer edebilmek için takas olarak Milwaukee'ye gönderdi.

Milwaukee’de ard arda 9 sezon oynadı ve toplam 711 maça çıkarak bir takımda en fazla müsabakada forma giyen oyuncu sıralamasına girdi.

1985’te yine takas ile LA Clippers’a geçti ve iki sezon burada mücadele ettikten sonra yeniden Milwaukee’ye döndü ve 1 sezon oynadıktan sonra emekli oldu.

12 sezon süren NBA kariyerinde Bridgeman, hiçbir zaman bir süperstar olmadı ancak iyi bir altıncı adam olarak geçirdiği kariyerinde 849 müsabakada toplam 11.500 sayı ve neredeyse 3.000 ribaund ile tamamladı.

Aşağıdaki tablo, Bridgeman'ın kariyerine ilişkin istatistiklerini daha detaylı sunuyor.

accafin junior bridgeman kariyeri

Finansal açıdan bakıldığında ise, sporcuların maaşları bugünkü gibi değildi. Aslında o dönemlerde NBA genel olarak iyi bir gelir kapısı değildi. (Sadece o dönem yapılan bir TV yayın geliri anlaşması iki kardeşi milyarder yaptı.

"Daniel ve Ozzie Silna Kardeşler: Kapatılmış Bir Basket Takımı ve Tüm Zamanların En İyi Spor Anlaşması"  

 Örneğin, ortalama bir oyuncu olarak geçirdiği kariyerinde Bridgeman, tek bir sezonda 350.000 $ 'dan fazla kazanamadı.

Basketbol kariyerinin ardından ayrıca 1985-1988 yılları arasında Ulusal Basketbol Oyuncuları derneğinin başkanlığını yaptı.

Kariyerinin son dönemlerinde, basketboldan sonraki hayatı için bir planlama yapmaya başlayarak bir fast food restoran zinciri olan Wendy’s’i araştırmaya başladı ve hatta bazı Wendy’s restoranlarına giderek yapılan işi yerinde inceledi.

Emekli olmaya karar verdiğinde, Bridgeman zaten 3 Wendy’s restoranının franchise hakkına sahipti.

Yeni kariyerinde de başarılı ilerleyen Bridgeman, sonraki 20 yıl içinde 16 farklı eyalette 360'tan fazla restorana sahip oldu.

Sonraki hedefi ise daha büyüktü.

2016 yılında, The Coca Cola Company ile bir şişeleme ve dağıtım anlaşması yaptı ve karşılığında sahip olduğu Wendy’s ve Chili’s restoranlarını sattı. Coca Cola ile yapılan anlaşma Bridgeman'a Kansas, Missouri, Illinois ve Nebraska'nın bazı bölgelerinde özel operasyonlar sağladı.

Coca Cola anlaşması, oynadığı günlerden beri markadan etkilenen ve daha sonra Kanada'da ek şişeleme hakları satın alan Bridgeman için bir hayaldi.

"Şişeleme" işini ise Coca Cola Company’nin efsane CEO’larından Neville Isdell, otobiyografisinde"  "şirketin franchise vermek yerine iç kaynaklarla yapmayı tercih ettiği ve oldukça kârlı bir iş" olarak tanımlamaktadır.

"Coca Cola'da CEO Olmak"

Bridgeman, tüm iş hayatı boyunca, neredeyse tamamına yakını emeklilik sonrası kariyerinde olmak üzere yaklaşık 600 milyon dolar para kazandı.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak için ekranın solundaki sosyal medya araçlarını kullanabilirsiniz.

accafin.com'u sosyal medyadan takip edebilirsiniz / @accafin

  

Yasal Uyarı: Her hakkı ACCAFIN.com sitesine ait olan bu makale ve makalede yer alan grafikler ve yorumlar, izinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Tags: yatırım ve girişim hikayeleri

ACCAFIN | MUDEFIN

Vizyon; Muhasebe, Denetim ve Finans alanlarında öncelikli başvuru kaynağı olmaktır.


Misyon; Muhasebe, Denetim ve Finans alanlarında nitelikli yayınlar ile kullanıcıların bilgi ve farkındalık seviyelerinin artmasına yardımcı olmaktır.


Bizi takip edin!


Periyodik bültenler için mail grubuna üye olabilirsiniz

MUDEFIN | ACCAFIN Mobile

0
paylaşım!

Bizi takip edin..

Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz...

0
paylaşım!